مشکلاتی که در صورت عدم تعویض روغن موتور با آن روبرو می شوید

مشکلاتی که در صورت عدم تعویض روغن موتور با آن روبرو می شوید

مشکلاتی که در صورت عدم تعویض روغن موتور با آن روبرو می شوید

تعویض روغن موتور خودرو یکی از مواردی است که انجام به موقع آن خیلی مهم است چون در صورت فراموشی عواقب جدی خودرو را تهدید می کند.
تعویض دوره‌ای روغن ماشین از نکات مهم و حیاتی خودرو است، که به دلایل متعددی انجام می‌شود تا از آسیب‌های بسیاری جلوگیری شود.

اولین دلیل این است که عملکرد قدرت موتور کاهش نیابد، زیرا تعویض روغن به طور مداوم به موتور این امکان را می‌دهد تا با قدرت کامل کار کند، تأخیر در تعویض روغن باعث جمع شدن لجن می‌شود و در نتیجه کارایی موتور کاهش می‌یابد.

خطرات عوض نکردن به موقع روغن موتور
دلیل دوم این است که اگر موتور را به طور مناسب روغن کاری کنید، از اصطکاک با آهن جلوگیری می‌شود. به مرور زمان که چگالی روغن کاهش می‌یابد، در طولانی مدت منجر به سایش موتور می‌شود.

تعویض روغن موتور

دلیل سوم تنظیم صحیح دمای موتور است، زیرا فرایند عوض کردن روغن، از افزایش دمای موتور در اثر فرآیند احتراق جلوگیری می‌کند.

دلیل چهارم این است که تعویض دوره‌ای روغن به موتور کمک می‌کند تا رسوبات و ویسکوزیته را دفع کند، بنابراین عملکرد نرم آن را حفظ می‌کند.

دلیل پنجم نیز این است که از هرگونه صدمه به موتور که ممکن است ناشی از نادیده گرفتن تغییر دوره‌ای روغن باشد جلوگیری می‌کند و عمر موتور را تا حد امکان حفظ می‌کند.

با انجام به موقع سرویس های دوره ای خودرو خصوصا تعویض روغن در هزینه های تعمیر و نگهداری خودرو صرفه جویی کنید

برنامه آچارچک به عنوان تخصصی ترین اپلیکیشن سرویس دوره ای خودرو با یادآوری به موقع زمان تعویض روغن و سایر سرویس ها به شما در جهت نگهداری بهتر خودرو کمک میکند.

برای استفاده از این برنامه باید به یکی از اتوسرویس های عضو شبکه آچارچک در سراسر کشور مراجعه نمایید .

ثبت دیدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود* ضروری