اطلاعیه تعرفه ارسال پیامک اپلیکیشن آچارچک در سال 1401

به نام خدا

در طی دو سال فعالیت اپلیکیشن آچارچک ، همواره تلاش کردیم علی رقم افزایش تعرفه ها و مشکلات مداوم اپراتور ،  تعرفه خدمات پیامکی اپلیکیشن را ثابت نگه داریم و موفق شدیم طی این دو سال هیچ گونه افزایش قیمتی در این اپلیکیشن نداشته باشیم .

از ابتدای اردیبهشت ماه 1401 تعرفه تمامی اپراتورهای پیامک کشور از طرف شرکت مخابرات مشمول افزایش قیمت بیش از 100 درصدی گردید و از این جهت تعرفه جدید پیامک اپلیکیشن آچارچک صرفا بر مبنای میزان افزایش تعرفه اپراتورها اعمال میگردد .

تعرفه جدید هر پیامک سرویس و یادآوری : 120 تومان

تعرفه جدید هر پیامک تکی و گروهی : 40 تومان

 

درخصوص افزایش تعرفه پیامک در کشور بیشتر بدانید :

افزایش تعرفه پیامک از سوی مجلس تصویب و از اردیبهشت ۱۴۰۱ اجرایی می شود.

بر اساس بند « ط » تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است؛ در سال ۱۴۰۱ به قیمت هر پیامک، ۳۰ ریال اضافه می شود. بخش عمده افزایش تعرفه پیامک، صرف توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و شبکه ملی اطلاعات می شود.

از سایر هزینه های باقی مانده، بخشی صرف حمایت از حقوق معلولان و باقی‌مانده ی آن برای حمایت از کودکان کار و خیابانی در اختیار سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت.

در این مصوبه اپراتورهای تلفن همراه و اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی باید علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ ۳۰ریال ( ۳تومان ) از کاربران خود دریافت و آن را به حساب درآمد عمومی خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

با توجه به ابلاغیه اپراتورها و تغییرات لایحه بودجه ۱۴۰۱، از ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۱ سامانه های ارائه دهنده ی سرویس پیامکی مجبور به افزایش تعرفه پیامک خواهند بود.

افزایش تعرفه ارسال پیامک امری غیر قابل اجتناب و از سوی مخابرات است؛ تمامی سامانه های ارسال کننده ی پیامک و اپراتورهای تلفن همگی ملزم به پیروی از آن هستند.

 

متن لایحه بودجه ۱۴۰۱ در خصوص افزایش تعرفه
متن بند « ط » تبصره ۶ لایحه بودجه سال ۱۴۰۱:

“سکارور(اپراتور)های ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی، علاوه بر قیمت هر پیامک مبلغ سی (۳۰) ریال از استفاده‌کنندگان خدمات مزبور دریافت و به حساب درآمد عمومی ردیف ۱۶۰۱۵۴ نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌کنند. درآمد حاصله متناسب با وصول تا سقف یک هزار میلیارد(۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال جهت اجرای مواد(۵)، (۶) و (۸) قانون حمایت از حقوق معلولان و ساماندهی کودکان کار و خیابانی در اختیار سازمان بهزیستی(ردیف ۱۳۱۵۰۰) و پنج هزار میلیارد(۵.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال مابقی از محل ردیف ۲۷- ‌۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون صرف شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق پیمانکاران بخش غیردولتی و به صورت رقابتی صرف شبکه ملی اطلاعات شود”

این تغییرات از اول اردیبهشت ماه اجرایی خواهد شد، تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۱ پیامک ها با تعرفه قدیم ارسال می شوند.

ثبت دیدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود* ضروری